Kdo bude podporovat NEN?

Jak dopadla soutěž na roční podporu Národního elektronického nástroje?

Ačkoliv naplno zuří politická krize, businessu kolem Národního elektronického nástroje se to netýká. Jak jsme již informovali, MMR vypsalo soutěž na roční podporu systémů, kterou jsou potřeba pro běh Národního elektronického nástroje (NEN). Cenu plnění MMR odhadlo na 100 mil. Kč, za podporu serverů IBM a DELL a softwarových komponent od výrobců Oracle a Tesco SW (zadávací dokumentace soutěže).

Právě požadavek na podporu knihoven olomoucké firmy Tesco SW, což je fakticky dodavatel celého NEN, se nezdál firmě Tender Systems. Podali proto návrh k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže proti zadávacím podmínkám a opomenutím zadavatele.

Spor zatím není rozhodnutý, ale z dokumentace lze zjistit, že nabídku do soutěže podaly 2 firmy:

  • VUMS LEGEND spol. s r.o. s cenou 99 855 225,80 Kč
  • TECHNISERV IT spol. s r.o. s cenou 99 474 100 Kč

Zajímavosti, které stojí za zmínku:

  1. Nabídky se podávali v obálkách. Gestor zákona jde příkladem a ještě v březnu 2017 spoléhá na papír. Asi si není úplně jistý, zdali NEN je schopen přijmout elektronicky nabídky.
  2. ÚOHS se doptával firmy Tesco SW jak složité je se stát partnerem společnosti. V odpovědi firma TESCO SW uvedla, že je to naprosto jednoduché a trvá to od 1 do 10 pracovních dní. Nicméně ještě dnes na stránkách Tesco SW nefiguruje ani VUMS LEGEND, ani TESCHNISERV IT. Jsou tam jen 3 firmy z ČR, všechno členové holdingu Tesco SW + jedna firma z Malajsie.
  3. MMR mělo skvělý odhad, neboť předpokládanou hodnotu zakázky odhadlo s přesností 0,6%. Naproti tomu ve VUMS LEGEND si určitě rvou vlasy, neboť netrefili cenu o 0,38%. Rozptyl nabídkových cen ve výši necelých 4‰ je určitě jen náhoda.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*