Policie obvinila společnost Tesco SW dodávající NEN za manipulace s veřejnými zakázkami

11.09.2015 16:51

Podle zpravodajského serveru echo24.cz došlo počátkem září 2015 k obvinění řady IT firem i fyzických osob ve vztahu k manipulaci s veřejnými zakázkami. Jednou z nich má být i společnost Tesco SW, která se podílela na dodání Národního elektronického nástroje pro zadávání veřejných zakázek (NEN) a dále jej má 5 let provozovat. Tato kombinace okolností vede bezesporu k zamyšlení.

"Ostravská pobočka protikorupční policie pod dohledem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci vedeného Ivo Ištvanem obvinil deset vlivných IT manažerů a osm firem. Podezírá je z účasti na organizované zločinecké skupině, sjednávání „výhod při veřejných soutěžích, poškození zájmů Evropské unie a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže“. Obviněni byli například Josef, David a Michal Tesaříkovi z vedení firmy Tesco SW. Z firem pak dále AutoCont, Gordic, Mois, Merit Group, A-Scan, Eunice Consulting, ale i telekomunikační společnost Telefonica O2. Vyplývá to z policejního usnesení, které má redakce ECHO24.cz k dispozici." (zdroj: echo24.cz).

Informaci o trestním stíhání následně přinesla většina významných tuzemských médií. Původní článek serveru echo24.cz naleznete ZDE.