Proč chce MMR povinný NEN?

Ještě v úterý ráno, před jednáním vlády, si představitelé MMR byli natolik jisti, „že to dopadne“, že už se ani nenamáhali vymýšlet příběhy o tom, jaké dobro nám NEN přinese. Pan náměstek MMR Vlastimil Fidler na úterní novinářské snídani konečně odhalil, proč MMR prosazuje povinné používání NEN. „…Ale když už se do NEN dalo tolik peněz, je třeba, aby ho úřady používaly,“ řekl a dodal, že druhým důvodem je zachováním kontroly nad daty.

Je paradoxní, že hlavním důvodem prosazované povinnosti je strach, že se někdo zeptá, proč MMR vyhodilo z okna více jak půl miliardy korun na něco, co nefunguje a nikdo to nechce používat. Netřeba zdůrazňovat fakt, že velká část těchto peněz byla navíc utracena v rozporu se zákonem a MMR za to dostalo několik pokut.

Co se týče požadavku na kontrolu dat – je zajímavé, že tento nápad (udělal z NEN úložiště dat  elektronických nástrojů) předkládají komerční provozovatelé již více jak rok, naposledy na jednání s MMR, ale doposud byli odmítání. Možná to indikuje nějakou racionální změnu v postojích MMR.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*